Thursday, August 21, 2008

Dogum gunu pastasi ve Motta(3 son)

Haldir huldur ise dalinca her seyi yapamiyor insan, onun icin tamamlayamadim basimiza geleni anlatmayi.Nerde kalmistik? Hah, Tansastan ciktik; cocuklarla birlikte gule oynaya vardik aquapark'a.Dile kolay cocuklar koca bir yil bekliyor bu eglenceyi :))

Onlar sapir supur kaydiraklardan atlarken, ve de biz kuzumla golgeye konuclanmis muhabbetten kendimizi kaybetmisken telefonum caldi.Arayan Izmirden Mottanin bolge muduru idi; iste ozur mozur "muhendislerimiz konuyu inceleyecek" filan; ben yine "benim cocuklarima bir sey olsa hic bir sekilde bunu tazmin edemezdiniz farkinda misiniz?" filan... "beni arayin, ne yapacaginizi merak ediyorum" dedim kapattim.

Bir saat sonra bu sefer Istanbul Genel Mudurlukten Bayan X "simdi genel mudurun odasina giriyorum bir de olayi sizden dinleyeyim dedim"...anlattim.."bana haber vereceksiniz ne olacak bu konu"... tamam mi tamam..beni arada birkac kez aradilar; iste efendim butun kestaneli pastalar toplatilmis tum mottalardan.. sebep galiba "kisi" hatasiymis.. cozceklermis..birkac gun sonra aradilar "bolge mudurune ihtarname verildi; kusadasi Tansastaki tum motta elemanlari isten cikartildi" dediler...Agzim bes karis acik kaldi!!!Inanamadim...nasil bir cozumdu bu ki?"bana mail atin kartimi ve adresimi vermistim, bu konusmayi yazili olarak bana iletin" dedim.atmadilar.isten atilan tum Kusadasi Motta elemanlarindan ozur dilerim.hala saskin ve sinirliyim!!!!

4 comments:

Abi said...

gördün mü olanları..
küflü pastayı yiyen sen..
şaşkın ve sinirli olan yine sen..:)
Motta rahat..
attılar adamları.. ohhhh..

WarhaWk said...

Kusura bakmayın biraz geç oldu,
yaz okulum vardı,hem dışarda çalışıyodum.iadeiziyarete geldim.
blogunuz çok güzel.
Saygılarımla,
Cenk

denizanasi said...

inanmıyorum. buldukları çözüme bakkk..çok üzüldüm.

etki alanı said...

Burası Türkiye Gülüm!
Nasıl bir çözüm bulmalarını istiyorsun ki...

Aslında son kullanma tarihine bakmayan bir eleman ise çıkarılması en doğrusu...Her marka kendi adını korumak zorunda..Bunun için bir eleman önemli değildir...
Bu da şunu gösteriyor ki,herkes işini doğru yaparsa ülke kalkınır...Bana necilik böyle bir sonla biter..Doğrusunu yapmışlar bence...Gıda,ihmale gelemeyecek kadar hasses bir konu...İyi ki küflenmiş ve siz görmüşsünüz..Ya küf olmadan yeseydiniz,farkedemeyebilirdiniz,ve soluğu hastanede alırdınız...
Büyük geçmiş olsun arkadaşım...
TüTü